Kraków – wzmocnienie komunikacji i transportu

Najważniejszym z trudnych utrudnień w większości miast w naszym kraju jest stan dróg. Nasze województwa są nie zaadaptowane do tak wielkiego nasilenia korków, jaki pojawił się poprzez wzrost ilości aut na naszych drogach. Z tego powodu główną z najważniejszych inwestycji jakie musi podjąć niemalże każda gmina jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę krakowian a także poprawi całokształt gospodarki Krakowa.

Na tle okolicznych miast, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
całkowicie elektryczną linię autobusów – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma remont przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi połączeniami oraz naprawy już powstałych połączeń tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś mieć jasność tego, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i by było wygodniej, trzeba cierpliwości.Majchrowski co zrobił
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie następne drogi, jak również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych zmian i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście dobrze. Nie tylko samochodem, ale również tramwajami. Ale widać wyraźnie, że całość jest na prostej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.