Najczęstsze trudności pań na emeryturze

Najczęstsze komplikacje kobiet na emeryturze
W przypadku kobiet po 50-tym roku życia statystyki są oszałamiające: pozostają daleko w tyle za facetami, jeżeli gra toczy się o gotowość do przejścia na emeryturę.

kuchnia dojrzałej kobiety

Kobiety w średnim wieku bezbłędnie zdają sobie sprawę z tego dylematu oraz tego, jak bardzo je to dotyka. Rozpatrzmy co poniektóre z przyczyn, dla których tak się stało, i sposoby, w które panie są w stanie zapobiegać problemom na emeryturze.

Pani na emeryturze a problemy pieniężne
W wielu branżach damy w tym samym wieku nie zarabiały tyle samo, co mężczyźni. Oprócz tego ich kariera została przerwana w związku z posiadaniem maluchów oraz przebywaniem w domu, co miało związek z tym, że musiały wychowywać własne dzieci. W co niektórych przypadkach porzucając własne aspiracje zawodowe, zaczęły podróżować z małżonkiem, kiedy był w stanie kształtować własną karierę. Kiedy damy te były gotowe do powtórnego wejścia na rynek pracy, strwoniły kosztowny czas oraz dochody, a też składki na ubezpieczenie społeczne.
Kolejnym szczegółem prowadzącym do braku gotowości kobiet jest to, że kobiety są oczywistymi opiekunami swojej rodziny, istnieją niezliczone przypadki, w jakich panie musiały wcześniej odchodzić z pracy. Są to osoby pozostające w mieszkaniu, gwarantujące niebezcelową opiekę dziecku szczególnej troski, starszym rodzicom lub też teściom oraz zapewne choremu mężowi. Oprócz tego wszystkiego, przyspieszenie wskaźnika rozwodów dla osób ponad 50-tego roku życia, przyczyniło się do niestabilności finansowej kobiet. Niepokój otaczający tę rzeczywistość pogarsza fakt, że kobiety przeważnie żyją dłużej niż faceci i zwykle mają więcej kłopotów medycznych.